Strzelanina w Toruniu

Pogoń w dzisiejszym sparingu wygrała w Toruniu z Pomorzaninem 5:3 (1:2).  Skutecznością błysnął zwłaszcza Malczewski, który zdobył hattricka i świetnie dragował grą zespołu

Mecz rozpoczął się z blisko dwudziestominutowym opóźnieniem spowodowanym przez spóźnienie się kilki zawodników gospodarzy. Trener Wiesław Borończyk zdecydował się tak podzielić zawodników, aby grali po 90 minut. Stąd tylko trzynastoosobowa kadra na ten mecz, reszta zawodników miała wolne i wystąpi we wtorkowym spotkaniu z Unią Gniewkowo (godz. 20:00 boisko w Inowrocławiu).

Z powodu kontuzji cały mecz z ławki rezerwowych obserwował nowy nabytek Pogoni, pozyskany z KKS Kalisz Łukasz Frąszczak. Swój pierwszy mecz z zespołem seniorów rozegrał zawodnik juniorów młodszych – Mikołaj Kiszka. Zawodnicy z pola zmieniali się systemem hokejowym, Wachowiak bronił do 60 minuty, później zmienił go Kaźmierczak.

Gospodarze prowadzenie objęli  już na początku spotkania – dośrodkowania z rzutu rożnego nie przecięli obrońcy i Tomasz Wachowiak i Mateusz Wójcik uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. W 36 minucie bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego gola zdobył Paweł Kwiatkowski. Sygnał do odrabiania strat dał dwie minuty przed przerwą Damian Malczewski, zdobywając piękną bramkę  mocnym uderzeniem z dystansu.

Chwile po wznowieniu gry Malczewski ponownie popisał się uderzeniem za pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do bramki. Gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Kwiatkowskiego po akcji jeden na jeden i znów Pomorzanin był na prowadzeniu.

W 70 minucie bramkarz Pomorzanina Paweł Szymański po starciu z Łukaszem Kempskim rozciął głowę i musiał opuścić boisko. W jego miejsce na 10 minut (później do bramki wrócił bramkarz broniący w 1 połowie) wszedł zawodnik z pola. W 71 minucie w polu karnym faulowany był Wiktor Mrówczyński, a jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Malczewski. Kilka minut później po uderzeniu Błażeja Duszyńskiego Pogoń wyszła na prowadzenie. Wynik spotkania ustalił w ostatnich sekundach meczu Jacek Wojciechowski

Pomorzanin Toruń 3:5 (2:1) Pogoń Mogilno

Bramki: Malczewski (43′, 49′, k. 71′), Duszyński (75′), Wojciechowski (90′) oraz Wójcik (8′), Kwiatkowski (36′, 52′).

Pogoń Mogilno: Wachowiak, Duszyński, D. Kempski, Krajnyk, Ł. Kempski, Wojciechowski, Gorgoń, Malczewski, Kierzek, Czaplewski, Mrówczyński oraz Kaźmierczak i Kiszka.