Upokorzeni w Dopiewie…

Po remisie z FOGO Luboń oraz przegranej z Nielbą Wągrowiec, pogoniści udali się do podpoznańskiego Dopiewa, gdzie przyszło im rozegrać mecz 22. kolejki III ligi z miejscowym GKS. Mogilnianie osłabieni kontuzjami Jacka Wojciechowskiego i Łuksza Kempskiego oraz wykluczeniem za kartki Damiana Malczewskiego, przegrali z niżej notowanym w tabeli rywalem aż 0:4.

Już od pierwszych minut meczu dobrze pokazał się Łukasz Frąszczak blokując akcje zawodników Dopiewa. Początek meczu należał, do ofensywnie nastawionych piłkarzy gospodarzy, lecz ich akcje przerywane były kolejno przez Błażeja Duszyńskiego potem Antoniego Krajnyka. W 6′ po dośrodkowaniu Duszyńskiego, obrońca GKSu zagrywał piłkę ręką. Przed wykonaniem rzutu wolnego w polu karnym faulowany Frąszczak, skończyło się na ostrzeżeniu dla obrońcy… Kolejne minuty to coraz odważniejsze ataki pogonistów. Po kwadransie gry obie drużyny coraz śmielej poczynały sobie pod jedną jak i drugą bramką, ale bez efektów. W 29 minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Krzysztof Szal, którego strzał broni Linka, niestety żaden z mogilnian nie zdołał dobić piłki. Najlepsza dotychczas akcja, mogło byc 1:0. W 30 minucie gry dobra okazja do zdobycia bramki dla GKSu, po faulu Krajnyka na 18 metrze, piłka trafia w mur. W 41 minucie Patryk Kowalski uderza nad Adamem Waneckim i niestety mamy 1:0 dla GKSu. W 45 minucie dwie dobre sytuacje Pogoni. Najpierw uderzał Przemysław Kędziora, a po chwili Damian Kempski uderza wolejem obok bramki.
Druga połowa zaczyna się od akcji Pogoni. Bartłomiej Czaplewski wyprzedza Sambou, ale jest blokowany w polu karnym przez kolejnego rywala. W 50 minucie dobra wrzutka Kempskiego do Szala, niestety obrońca wybija na rzut rożny… W 5 minucie Szal bardzo dobrze przejmuje piłkę i po rajdzie lewą stroną zatrzymuje go obrońca. Po chwili Filip Jagielski krótko rozgrywa piłkę z Kedziorą, ale bez powodzenia. W 56 minucie żółtą kartkę za faul otrzymuje Mirosław Maciejewski. Po blisko godzinie gry, w 59 minucie Sambou wrzuca piłkę do Ratajskiego na głowę, którego strzał po długim słupku wpada do bramki, 2:0 dla GKSu. W 65 minucie Kowalski nie wykorzystuje sytuacji sam na sam. Sędzia puścił w tej akcji metrowego spalonego… Trener Wiesław Borończyk dokonuje dwóch zmian, za Frąszczaka i Jagielskiego wchodzą Jarosław Plewa i Tomasz Gorgoń. Juz pod dwóch minutach od wejścia na boisko Plewa bliski zdobycia bramki. Po wrzutce Szala na głowę Plewy, piłka uderza w poprzeczkę! Dobitka Czaplewskiego nad bramką. Pogoń od czasu wejścia na boisko Plewy i Gorgonia gra trzema obrońcami. W 76′ strzał Plewy obok bramki. Okres nudnej gry przerywa Solarek, który w 79 minucie wychodzi ‘sam na sam’ i przerzuca piłkę nad Waneckim. GKS 3:0 Pogoń… W 85 minucie ostrzeżeie dla Plewy za zwracanie uwagi sędziemu. Za faul Plewa otrzymuje żółta kartkę. W 90 minucie piłka w siatce, Czaplewski trafił głową do bramki, ale sędzia przerywa akcję pokazując spalonego. W doliczonym czasie gry Gorgoń zgrywał w polu karnym piłkę w stronę Kędziory, ale wybijają obrońcy. Szok, tuż przed końcowym gwizdkiem na pustą bramkę z odległości 3 metrów trafia Budzyń. 4:0… Jeden z najgorszych meczów Pogoni w III lidze.
Pogoń Mogilno: Wanecki, Duszyński-żk, Frąszczak (65′ Gorgoń), Krajnyk-żk, D.Kempski, Jagielski (65′ Plewa-żk), Maciejewski-żk, Kierzek, Kędziora, Czaplewski, K.Szal (78′ Mrówczyński)