W niedzielę do Pakości

W drugiej kolejce IV ligi Pogoń zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z kolejnym beniaminkiem IV ligi – Notecianką Pakość. Będzie to najbliższy wyjazd tego sezonu.

Notecianka jest beniaminkiem. W ubiegłym sezonie zespół naszych rywali zdobył 87 punktów i z jednopunktową przewagą nad Łokietkiem Brześć Kujawski i Zdrojem Ciechocinek wygrał rozgrywki II grupy kujawsko-pomorskiej okręgówki. Notecianka występowała w „okręgówce” po wycofaniu zespołu z IV ligi.

Drużyna Kamili Kali na swoim boisku imponowała formą – 16 zwycięstw i tylko 1 remis z drugim w tabeli Łokietkiem Brześć Kujawski. Do tego 68 bramek zdobytych i tylko 7 straconych.

Ostatni raz Notecianka przegrała na swoim boisku 23 listopada 2019 roku. W przerwanym sezonie 2019/2020 Notecianka przegrała z Pomorzaninem Toruń 2:0. Zespół z Pakości prowadził w tym meczu aktualny trener Pogoni Mogilno Damian Malczewski.

W Pogoni gra wychowanek i wieloletni kapitan Notecianki – Bartłomiej Delekta. Jednak na skutek czerwonej kartki otrzymanej w 20 minucie meczu z Unią Solec nie zagra on w niedzielę.

Na inaugurację IV ligi Notecianka przegrała w Bydgoszczy z Chemikiem 1:2. Bramkę dla zespołu z Pakości zdobył Przemysław Strzesak.

W ostatnim meczu ligowym Pogoń wygrała w Pakości 2:0 po bramkach Jacka Wojciechowskiego i Wiktora Mrówczyńskiego.

Początek meczu w Pakości godzina 12:00. Z meczu przeprowadzimy transmisję wideo.

P