W niedzielę turniej im. Michała Olszewskiego.

 

Zjednoczeni Trzemeszno (ubiegłoroczny tryumfator ), Noteć Gębice i Wielkopolska Komorniki z tymi zespołami przyjdzie na nam rywalizować w XVI Turnieju im. Michała Olszewskiego.
O ile dwa pierwsze zespoły są doskonale znane mogileńskim kibicom to zespół z podpoznanskich Komornik wymaga szerszego przedstawienia. Klub założony w 1970 roku w ubiegłym sezonie zajął 2 miejsce w III grupie poznańskiej A-klasy (17 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki stosunek bramkowy 71 – 23). W barażach o awans do klasy okręgowej podopieczni trenera Józefa Kurzoka pokonali Wartę II Miedzychód. W ekipie z Wielkopolski gra między innymi były zawodnik Unii Janikowo – Andrzej Plewa.
Patron turnieju urodził się 24 września 1915 r. Bochum. W szeregi pogonistów wstąpił 1 czerwca 1933 r . Początkowo był zawodnikiem oraz inicjatorem powstania sekcji bokserskiej, by po pewnym czasie zasilić sekcje piłkarska. Olszewski po wojnie z pomocą kilku osób podjął się reaktywacji działalności klubu. Przez wiele lat był szkoleniowcem młodzieży i trenerem zespołu piłkarskiego . Wśród wielu odznaczeń jakimi został uchoronowany jest złota odznaka PZPN. Olszewski zmarł w wieku 30 listopada 1988 r. na zawał serca miał 73 lat.
Turniej odbędzie się w przeddzień 6 rocznicy nadania mogileńskiemu stadionowi imienia Michała Olszewskiego. Początek niedzielnych zawodów zaplanowano na 10:00 i potrwa do około godziny 14:00, drużyny zagrają systemem pucharowym 2×30 minut. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną na płycie stadionu w Mogilnie.

P