W środę puchar z BKS-em

W środę Pogoń Mogilno zagra w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski z Budowlanym Klubem Sportowym Bydgoszcz.

W drodze do ćwierćfinału Budowlany Klub Sportowy pokonał Zielonych Zalesie 5:0, Dąb Bąkowo/Dąbrowa Biskupia 9:0, Zawiszę Bydgoszcz 3:2 i Noteć Inowrocław 2:0.

W 4 lidze nasi rywale po 24 meczach zajmują bezpieczne 10 miejsce z 33 zdobytymi bramkami. W ubiegłą sobotę BKS przegrał na swoim boisku ze Startem Pruszcz.

Pogoń spotkaniem pucharowym rozpoczyna serię 5 domowych spotkań z rzędu. Mogilnianie zagrają kolejno z BKS-em Bydgoszcz, Zawiszą Bydgoszcz, Włocłavią Włocławek, Liderem Włocławek i Chemikiem Bydgoszcz.

Jesienią Pogoń w 6 kolejce IV ligi przegrała na swoim boisku z BKS-em 0:3. W zimowym okresie przygotowawczym Pogoń mimo prowadzenia rywali 3:0 pokonała BKS 4:3.

Do dyspozycji trenera Malczewskiego będzie wracający po kontuzji Wiktor Mrówczyński.

Równolegle do meczu w Mogilnie, którego zwycięzca zagra w półfinale z Włocłavią Włocławek (mecz na boisku rywali)  będzie odbywać się spotkanie Chemika Bydgoszcz z Unią Janikowo. Wygrany w tym pojedynku zagra w półfinale z Elaną Toruń.  

Początek meczu z BKS-em godzina 18:00. Ze Stadionu Olimpijskiego im. Michała Olszewskiego w Mogilnie przeprowadzimy transmisję na żywo i relację tekstową.

P