Włocłavia z Pucharem Polski K-PZPN

Włocłavia Włocławek zdobyła Puchar Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej pokonując w rozegranym we Włocławku finale Elanę Toruń. Podobnie jak przed rokiem do wyłonienia zwycięscy potrzebne były rzuty karne.

Włocłavia objęła prowadzenie w 33 minucie po strzale Adama Kujawskiego. Elana wyrównała w 71 minucie po strzale Huberta Antkowiaka i mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1 . W dogrywce nie padła żądna bramka i podobnie jak w ubiegłorocznym finale Unia Janikowo – Zawisza Bydgoszcz rozegranym na tym samym stadionie o wyłonieniu zwycięzcy zadecydowały rzuty karne.

W pierwszych siedmiu seriach zawodnicy byli bezbłędni. W serii ósmej zawodnik Elany uderzył w słupek. W zespole Włocłavii do karnego podszedł Łukasz Zapała i pewnym uderzeniem zapewnił zwycięstwo drużynie z Włocławka .

Włocłavia oprócz pucharu zdobyła nagrodę pieniężną w wysokości 40 tysięcy złotych oraz 5 tysięcy złotych na zakup sprzętu sportowego. Elana wróci bogatsza o 15 tysięcy złotych i 5 tysięcy na zakup sprzętu sportowego.

Ponadto Włoclavia będzie reprezentować K-PZPN w Pucharze Polski.