Wracają bez punktów…

Pogoń Mogilno uległa w wyjazdowym spotkaniu Chłminiance Chełmno 2:1 (1:1). Jedyną bramkę dla mogilnian zdobył Jacek Wojciechowski.

Pogoń zagrała bez odczuwającego  skutki ubiegłotygodniowej kontuzji Roberta Matelskiego orazpauzujących za kartki Mirosława Maciejewskiego i Bartosza Przybysza.

Pierwsza bramka spotkania padła w 16 minucie Wojciech Ernest po świetnej kontrze i dośrodkowaniu Piotra Grossa nie dał żadnych szans Adamowi Waneckiemu.

W 26 minucie w olbrzymim zamieszaniu pod bramką interweniujący bramkarz zderzył się z Tomaszem Gorgoniem. Po czym mogilnianie reklamowali zagranie piłki ręką przez jednego z obrońców.

Pogoń wyrównała w 43 minucie. Bartłomiej Czaplewski świetnie zagrał do wychodzącego Jacka Wojciechowskiego, a ten ze stoickim spokojem przerzucił piłkę obok bramkarza.

W 51 minucie Wojciechowski balansem ciała zwiódł w polu karnym obrońców , ale na precyzyjne dośrodkowanie zabrakło mu już siły.

Do jednej z najbardziej kontrowersyjnych sytuacji doszło w 70 minucie. Damian Kempski był ewidentnie trzymany za koszulkę przez defensora Chełminianki, jednak sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

W 74 minucie Piotr Gross po długim podaniu uprzedził Adama Wancekiego  przerzucił  nad nim piłkę i z bliskiej odległości dopełnił formalności i z kilku metrów skierował piłkę do pustej bramki.

W 80 minucie po dośrodkowaniu Damiana Malczewskiego z rzutu wolnego Jacek Wojciechowski wpakował piłkę do bramki. Niestety sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Pogoń: Adam Wanecki, Błażej Duszyński, Leszek Arent, Damian Kempski, Piotr Szyszkowski, Jacek Wojciechowski, Bartosz Czaplewski, Damian Malczewski, Dawid Deresiewicz (73′ Mrówczyński), Karol Kopliński (81′ Oblizajek), Tomasz Gorgoń (63′ Bembenek)