Wyjazdowa sobota w Chełmnie

W sobotę Pogoń Mogilno pojedzie na kolejny mecz z zespołem walczącym o utrzymanie. Przeciwnikiem drużyny prowadzonej przez Damiana Malczewskiego będzie Chełminianka Chełmno.

Na 8 kolejek przed końcem rundy wiosennej Chełminianka zgromadziła o jeden punkt mniej niż jesienią. Pozwoliło to drużynie z Chełmna zachować realne szanse na utrzymanie. Do bezpiecznego 15 miejsca zajmowanego przez Unię Gniewkowo Chełminianka traci tylko 2 punkty.

W całym aktualnym sezonie Chełminianka zgromadziła 21 punktów w 26 meczach. Składa się na to 5 zwycięstw, 6 remisów, 15 porażek, bramki 39-49. Najlepszymi strzelcami zespołu są: Piotr Kaczkowski (9 bramek), Piotr Gross (7 bramek), Przemysław Misiaszek (5 bramek), Damian Gross, Mateusz Komur (po 4 bramki), Michał Igliński (3 bramki).

W ubiegłym roku Pogoń dwukrotnie mierzyła się z Chełminianką na swoim boisku – wiosną w po bramkach Wiktora Mrówczyńskiego i Bartłomieja Delekty mogilnianie wygrali 2:1. W rundzie jesiennej tego sezonu Pogoń mimo, że przegrywała do przerwy 0:2 po bramkach Kamila Kurkiewicza i Piotra Grossa w drugiej odsłonie odwróciła losy meczu i po trafieniach Jaya Jaskólskiego, Bartłomieja Delekty i Antoniego Krajnyka wygrała 3:2. Ostatni raz w Chełmnie Pogoń grała w maju 2019 roku. Zespół prowadzony przez Grzegorza Wódkiewicza przegrał 0:2.

W Chełminiance zabraknie lidera klasyfikacji żółtych kartek Dawida Szpankiewicza pauzującego drugi mecz za 12 żółtą kartkę w sezonie.  W Pogoni za 4 żółte kartki będą pauzować Krzysztof Chojnacki i Tomasz Prejs.

Początek sobotniego meczu w Chełmnie godzina 15:00. Ze stadionu im. Grzegorza Mielcarskiego przeprowadzimy transmisję na żywo i relację tekstową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

P