Ze Spartą Brodnica w Pucharze

Sparta Brodnica będzie przeciwnikiem Pogoni w Pucharze Polski. Mecz odbędzie się 6/7 marca w Mogilnie.

Drużyna z Brodnicy jest ligowym rywalem Pogoni. W pierwszej kolejce IV ligi w meczu obu zespołów padł remis 1:1. Wynik otworzył w 11 minucie z rzutu karnego Błażej Duszyński. Sparta wyrównała kilka minut później za sprawą Oskara Brzuszczaka.

Po 16 kolejkach Sparta zajmuje 9 miejsce w tabeli z 25 punktami (7 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek, bramki 27-22. Wszystko wskazuje, że dorobek punktowy Sparty zmniejszy się jeszcze przed startem rundy wiosennej za grę nieuprawnionego zawodnika w meczach przeciwko Chełmniance Chełmno, Cuiavii Inowrocław i Lechowi Rypin.

W drodze do 1/8 finału Pucharu Polski Sparta pokonała 12:1 Tartak Klamry, 5:0 Mustang Ostaszewo i 3:2 Legię Chełmża.