Zmazać plamę z rundy jesiennej.

W sobotę zawodnicy Pogoni Mogilno pojadą na trzeci kolejny wyjazd. Przeciwnikiem drużyny Damiana Malczewskiego będzie Chemik Bydgoszcz.

Chemik zajmuje 4 miejsce w tabeli z 41 punktami (12 zwycięstw, 5 zwycięstw, 3 porażki). Jedyne porażki drużyna z Bydgoszczy doznała z Liderem Włocławek, Chełminianką Chełmno i Legią Chełmża.

Na początku kwietnia trenerem Chemika przestał być Piotr Gruszka. Zwolnienie trenera niebyło jednak spowodowane wynikami sportowymi, tylko trzyletnim zawieszeniem licencja trenera Gruszki przez PZPN po uprawomocnieniu się wyroku za udział w ustawianiu meczów Chemika Bydgoszcz w 2004 roku.  Na ławce trenerskiej pracującego od 2014 roku w Chemiku (z półroczną przerwą na prace w Chojniczance Chojnice) Gruszkę zastąpił Wiktor Osiński.

W rundzie jesiennej Pogoń doznała w Bydgoszczy dotkliwej porażki przegrywając z Chemikiem 0:5. Była to najwyższa porażka w tym sezonie.

Pogoń w grupie mistrzowskiej przegrała dwa mecze nie zdobywając przy tym bramki. Chemik jako jedyny ma komplet punktów po zwycięstwach 1:0 ze Sportisem i 2:0 z Kujawianką Izbica Kujawska.

W Chemiku gra występujący jeszcze w zeszłym sezonie w Mogilnie Patryk Perliński. Z zawodników Pogoni Filip Śliwiński grał w zespołach młodzieżowych bydgoskiego klubu.

Początek sobotniego meczu na stadionie im. Czesława Kobusa w Bydgoszczy godzina 12:00. Z boiska Chemika przeprowadzimy transmisję i relację na żywo.

Informujemy, że został ustalony termin meczu 1/8 finału Pucharu Polski K-PZPN. Mecz odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 17:00 na stadionie w Mogilnie.

P