Zmiany w kadrze Pogoni

Trwają przygotowania Pogoni do rundy wiosennej. Jak co roku szykują się zmiany w kadrze zespołu.

Od początku okresu przygotowawczego z Pogonią trenuje pochodzący z Pakości obrońca Bartłomiej Delekta. Urodzony w 1987 roku Delekta w tym sezonie IV ligi zagrał w barwach Cuiavii  Inowrocław 1035 minut w 12 meczach. Zobaczył 7 żółtych kartek. Do Cuiavii przyszedł latem zeszłego roku. Wcześniej przez 15 lat reprezentował Noteciankę Pakość, której jest wychowankiem. Jesienią 2007 roku spędził rundę jesienną w Zawiszy Bydgoszcz. W tej chwili Delekta jest jeszcze zawodnikiem Cuiavii.

W rundzie wiosennej nie zobaczymy dwójki zawodników z Trzemeszna – Kamila Wysockiego (dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu) i Huberta Siwy (koniec wypożyczenia). Wysocki zagrał w tylko jednym meczu Pucharu Polski z Pomorzaninem Toruń. Na boisku spędził 38 minut i zdobył bramkę. Siwa zagrał 3 minuty w 3 meczach IV ligi i 53 minuty w spotkaniu rezerw z Gopłem Kruszwica. Obaj przyszli do Pogoni latem ubiegłego roku.

Chęć gry w Mieszku Gniezno wyraził Robert Pepliński.  Urodzony w 1994 roku obrońca przyszedł do Pogoni latem 2019 roku ze Zjednoczonych Trzemeszno. W tym sezonie w IV lidze zagrał 868 minut w 12 spotkaniach IV ligi i 90 minut w Pucharze Polski z Kujawianką Strzelno. W lidze zobaczył 3 żółte i 1 bezpośrednią czerwoną kartkę w doliczonym czasie drugiej połowy meczu z Lechem Rypin.

P