Kujawianka lepsza po przerwie

Pogoń Mogilno uległa w wyjazdowym spotkaniu Kujawiance Izbica Kujawska 2:4. Do przerwy Pogoń prowadziła 2:1 po bramkach Piotra Mrozińskiego. Druga odsłona należała do Kujawianki, która zdobyła 3 bramki.

Mecz ułożył się bardzo dobrze dla Pogoni już w 4 minucie Piotr Mroziński w sytuacji sam na sam otworzył wynik meczu. Gospodarze wyrównali w 27 minucie – po rzucie wolnym piłkę do bramki Pawła Mrozińskiego skierował Sebastian Antas. Pogoń odpowiedziała już w następnej akcji. Tomasz Prejs podał do Piotra Mrozińskiego i ten z bliskiej odległości drugi raz w tym meczu wyprowadził Pogoń na prowadzenie.

W drugiej Połowie więcej sytuacji stworzyła Kujawianka. W 56 minucie piłka po strzale z dystansu Krystiana Sobieraja trafiła do bramki Pogoni i ponownie był remis. W 78 minucie Kujawianka powinna otrzymać rzut karny za zagranie ręką przez zawodnika Pogoni. Minutę później Kujawiankę na prowadzenie wyprowadził Oleg Tabaka. Wynik meczu na 4:2 ustalił strzałem z rzutu karnego Maciej Rojewski.

Za tydzień Pogoń zagra na swoim boisku z Chemikiem Bydgoszcz

Kujawianka Izbica Kujawska 4:2 (1:2) Pogoń Mogilno

Bramki: 27′ Sebastian Antas, 56′ Krystian Sobieraj, 79′ Oleg Tabaka, 90′ Maciej Rojewski (z karnego) – 4′, 28′ Piotr Mroziński

Żółte kartki: Oleg Tabaka, Gracjan Szpucha, Łukasz Galanciak (Kujawianka) – Bartłomiej Kruszewski, Filip Śliwiński (Pogoń)

Pogoń Mogilno: Paweł Mroziński, Bartłomiej Kruszewski, Maciej Kopiński, Bartłomiej Delekta, Bartłomiej Karpiński, Antoni Krajnyk, Tomasz Prejs, Filip Śliwiński, Jacek Wojciechowski, Piotr Mroziński, Jay Jaskólski (81′ Adam Kozłowski)