Pogoń remisuje w Bydgoszczy

Pogoń Mogilno zremisowała z Zawiszą Bydgoszcz 2:2. Mimo straty punktów Zawisza awansował do III ligi.

Mimo początkowej przewagi Zawiszy pierwsi bramkę zdobyli mogilnianie. Przed polem karnym ręką zagrał Witucki. Wprawdzie strzał Antoniego Krajnyka z rzutu wolnego na rzut rożny odbił bramkarz ale już po dośrodkowaniu Filipa Jagielskiego z rogu piłkę uderzeniem głową do bramki skierował Krajnyk.

Wynik był korzystny dla grającej z Kujawianką Izbica Włocłavii Włocławek, której awans dawała strata punktów przez Zawisze. Jednak w przeciągu kilku minut zespół z Włocławka stracił dwie bramki.

Po przerwie w zespole Zawiszy na boisku pojawili się Oskar Furst i najlepszy strzelec zespołu Kamil Żylski. W Pogoni Adama Cieślewicza zastąpił Filip Loks. Miejscowi rzucili się do ataku i chwilę po wznowieniu gry Pogoń uratował słupek po strzale Korneliusza Sochania. W 51 minucie kontratak Pogoni po podaniu Filipa Jagielskiego precyzyjnym strzałem wykończył Wiktor Mrówczyński i było już 2:0 dla Pogoni.

Zawisza niemal wszystkie groźne akcje rozpoczynał od wrzutu z autu z lewej strony boiska . Tak było w 64 minucie po podaniu Sochania z narożnika pola karnego fantastycznym strzałem w długi róg Oskar Furst dał Zawiszy bramkę kontaktową.

W 84 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Cyprian Maciejewski uderzył głową na bramkę i jego strzał dobił będący na granicy spalonego Ariel Jastrzembski.

W 90 minucie sędzia liniowy popełnił poważny błąd sygnalizując pozycję spaloną Kacpra Strzeleckiego, mimo że wychodzący sam na sam z bramkarzem zawodnik Pogoni nie znajdował się na pozycji spalonej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i przy porażce Włocłavi 0:2 oznaczał, że Zawisza awansuje do III ligi.

Drużynie Pogoni należą się słowa uznania. Mimo wąskiej ławki i grze przy 34 stopniach w cieniu postawili Zawiszy wysoko poprzeczkę. Mogilnianie do treningów wrócą na początku lipca.

Zawisza Bydgoszcz 2:2 (0:1) Pogoń Mogilno

Bramki: 64′ Oskar Furst, 84′ Ariel Jastrzembski – 21′ Antoni Krajnyk, 51′ Wiktor Mrówczyński

Żółte kartki: Jakub Witucki, Patryk Kozłowski, Tomasz Prejs, Natan Zniczczol, Rafał Piekuś – Dawid Szefler, Wiktor Mrówczyński,

Pogoń Mogilno: Paweł Mroziński, Adam Cieślewicz (46′ Filip Loks), Błażej Duszyński, Bartłomiej Kruszewski, Antoni Krajnyk, Dawid Szefler, Filip Jagielski, Maciej Kopiński, Karol Kopliński (75′ Kacper Strzelecki), Piotr Mroziński, Wiktor Mrówczyński (62′ Adam Kozłowski)