Przeminęło z wiatrem

Pogoń zremisowała z Orlętami Aleksandrów Kujawski 1:1. Bramkę dla zespołu Karola Kaźmierczaka zdobył w 7 minucie Krzysztof Urtnowski.

Pierwsza bramka padła już w 7 minucie – po dośrodkowaniu Łuczaka Tomasz Gorgoń zgrał piłkę głową do stojącego przed linią bramkową Krzysztofa Urtnowskiego. Pomocnik Pogoni z kilku centymetrów umieścił piłkę w bramce. Goście protestowali, że wcześniej piłka opuściła plac gry.

W kolejnych minutach wiało nudą przed przerwą Pogoń stworzyła sobie dwie warte uwagi sytuację – w 29 minucie Andrii Melnyk był bliski pokonania bramkarza bezpośrednio z rzutu wolnego wykonywanego ze środka boiska, a siedem minut później Mateusz Nawrocki w doskonałej sytuacji uderzył zbyt lekko z linii pola karnego i bramkarz Orląt  zdołał zatrzymać strzał.

W przerwie trener Kaźmierczak musiał zmienić kontuzjowanego Jakuba Śmigielskiego, w jego miejsce na placu gry pojawił się Maciej Konieczka. W zespole Orląt doszło aż do trzech zmian.

Zmiany w Orlętach przyniosły efekt w 51 minucie rezerwowy Radosław Czułkowski podawał do będącego na ewidentnym spalonym Patryka Nowickiego, ten utrudniał interwencję Skowrońskiemu przepuszczając piłkę, która wpadła do bramki. Mimo, że sędzia liniowy wskazywał spalonego sędzia główny Marcin Wódkowski uznał bramkę.

Pogoń miała olbrzymie problemy grając pod porywisty wiatr. W końcówce zespół Karola Kaźmierczaka rzucił się do ataku. Najbliżej szczęścia był kilka minut przed końcem Wiktor Mrówczyński. W zamieszaniu pod bramką jego strzał z kilku metrów intuicyjnie odbił bramkarz.

Pogoń Mogilno 1:1 (1:0) Orlęta Aleksandrów Kujawski

Bramki: Krzysztof Urtnowski 7’ – Radosław Czułkowski z 52’

Żółte kartki: Andrii Melnyk, Krzysztof Urtnowski, Błażej Duszyński (Pogoń) – Łukasz Rutecki, Łukasz Witucki (Orlęta)

Pogoń Mogilno: Mateusz Skowroński ,Błażej Duszyński, Tomasz Gorgoń, Andrii Melnyk (73’ Robert Matelski), Jakub Śmigielski (46’ Maciej Konieczka), Damian Łuczak, Krzysztof Urtnowski (78’ Krzysztof Szal), Jacek Wojciechowski (68’ Filip Jagielski), Krzysztof Chojnacki, Mateusz Nawrocki, Wiktor Mrówczyński