Rezerwy przegrywają w Mogilnie

W 24 kolejce na mecz na stadionie w Mogilnie przyjechał zajmujący miejsce w górnej połowie tabeli Kujawiak Kruszyn. W rundzie jesiennej w Kruszynie wygrały rezerwy. Dzisiejszy mecz lepiej zaczął zespół Tomasza Gorgonia. W 3 minucie Stanisław Ciejek zaatakował obrońcę Kujawiaka, który pod naciskiem napastnika popełnił błąd i odbita piłka spadła pod nogi Kacpra Strzeleckiego, który wykorzystał sytuację. Blisko dwubramkowego prowadzenia rezerwy były w 21 minucie, ale strzał Ciejka wylądował na poprzeczce. Zamiast dwubramkowego prowadzenia po dwóch minutach był już remis. Na bramkę uderzył Jacek Wichliński i po rykoszecie piłka przeleciała obok bezradnego Kacpra Uklejewskiego. W 29 minucie kontra gości i przy biernej podstawie obrońców bramkę strzałem po długim rogu zdobył Patryk Pietrzak. Na wyrównanie kibice w Mogilnie nie czekali długo. Po dośrodkowaniu Jakuba Pęziaka z rzutu wolnego piłka dotarła do niepilnowanego w polu karnym Filipa Loksa i przy uderzeniu na bramkę faulował go zawodnik z Kruszyna. Rzut karny w 33 minucie na bramkę zamienił Mikołaj Lisek. W pierwszej połowie goście stworzyli sobie tylko dwie sytuacje obie wykorzystując. Po przerwie śmielej poczynali sobie goście, ale w 57 minucie rezerwy powinny prowadzić. Po akcji skrzydłem Pęziak uderzył w słupek, piłka odbiła się pod nogi nadbiegającego Strzeleckiego, który uderzył jednak źle i piłka wylądowała w rękach bramkarza. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 70 minucie Dawid Ormiński sprytnie uderzył po krótkim słupku obok interweniującego Uklejewskiego. Bliski doprowadzenia do wyrównania w 79 minucie był Paweł Kasprowicz, ale jego strzał uderzył w słupek. Po dwóch minutach Kasprowicz za dwie żółte kartki opuścił boisko. Grające w dziesięciu rezerwy w końcówce straciły dwie bramki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:5.

Bramki: 3′ Kacper Strzelecki, 33′ (rz.k) Mikołaj Lisek – 23′ Jacek Wichliński, 29′ Patryk Pietrzak, 70′, 89′ Dawid Ormiński, 90+4 Norbert Karasiewicz

Pogoń II Mogilno: Kacper Uklejewski, Jakub Pęziak, Maciej Śmigielski (46′ Szymon Rutkowski), Paweł Kasprowicz, Mateusz Wawer, Filip Loks (74′ Maksymilian Welzandt), Mikołaj Lisek (62′ Arkadiusz Dernoga), Tomasz Prejs, Kacper Strzelecki (80′ Mateusz Bonkowski), Maciej Konieczka (80′ Krzysztof Krotoszyński), Stanisław Ciejek

Za tydzień rezerwy wyjeżdżają na mecz z walczącym ciągle o utrzymanie GKS Baruchowo. Mecz w sobotę o godzinie 17:00.